Kamienica została wzniesiona przed 1912 r. w stylu wczesnomodernistycznym. Wyróżnia się bardzo dobrze zachowanym wystrojem oraz wysokim standardem wykończenia.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po za mieszkaniami, mieściła się tu również wypożyczalnia książek im. Zygmunta Krasińskiego, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Vita Krakowskie.
Około roku 2000 miał miejsce wypadek, balkon na trzecim piętrze spadł na ziemię, na szczęście nikomu nic się nie stało. Wówczas usunięto wszystkie balkony. Zostały one przywrócone w 2015 roku.
Źródła:
– „Atlas dawnej architektury ulic i placów Warszawy” tom 5 Jarosław Zieliński
– „Tajemnicze miasto Spacery po Warszawie Praga Północ” Michał Szymański
Czarnecka Anna
Na Kawęczyńskiej 4 mieszkałam od 1973 roku do 1989 . Cała moja młodość . Darzę to miejsce ogromnym sentymentem.
Mark Arament
Twoje nazwisko jest me znajome; o ile pamietam Czarneccy mieszkali na tej samej klatce ale nad nami. Na drugim pietrze byla Bibioteka Publiczna; z tad zaczalem czytac ksiazki jako maly chlopiec. I do dzis je czytam.
Pozdrowienia z Los Angeles.
Mark Arament
Tu sie urodzilem w 1950 roku. Mieszkalismy pod numerem 18. Wyprowadzilismy sie na Ochote w 1960 roku, a potem na Srodmiescie. Dzis mieszkam w Los Angeles ale co roku jestem w Warszawie i zawsze wracam na Kawenczynska. Ciekaw jestem kto dzis mieszka w pod numerem 18? Pol pietra wyzej mieszkali moi dziadkowie Aramentowie i ich corka, dla mnie Ciocia Stefania. Po 1968 juz Kawenczyskiej Aramentow nie bylo.